Retro šaty

Móda má tisíc podôb a milión spôsobov, ako sa vyjadriť. Toto základ toho, že pri móde sa jednoducho nemožno nudiť. Zábava žien, nepochopenie zo strany väčšiny mužov, zdroj túžob a vášní – to je všetko svet odievania.

Módny návrhári sú tvorcami modelov, šiat, trendom a vzhľadu každej generácie žien. Móda sa neustále mení, čo však neznamená, že iba neustále šinie vpred. Móda sa neustále vracia s novou pozlátkou, ktoré dodá nový život veciam, o ktorým sme si mysleli, že sú už navždy pasé.

Retro štýl je obľúbený spôsob, ako slušne vykrádať našich predkov. Milosť vnímame inými očami, ako ju vnímali naše mamy a staré mamy. Módu minulosti vnímame v iných súvislosťou, a práve toto umožňuje návrat starých trendov. Retro šaty sú návratom do minulosti s vedomým toho, že je to módne. Retro šaty sú pokrok smerom do minulosti, ktorý nám umožňuje spoznávať krásy tvorby minulých desaťročí.

Z retro šiat a retro štýlov sú v súčasnosti populárne najmä trendy z kultúrnej revolúcie, ktorá prebiehala v 60-tych rokoch. Hippie kultúra bola vzburou proti konvenciám, odporom mladých ľudí voči vtedajšiemu stavu spoločnosti. Dnes sa móda 60-tych rokov vracia bez ideového napätia, na základe ktorého vznikla.

Pridaj komentár